دان آلفا


           

نرخ ارز | قيمت طلا و سکه | قيمت آهن آلات | قيمت موبايل | قيمت خودرو | اخبار بازار | سايت اقتصادي جيب

سرویس پک ۳ ویندوز محبوب XP به همراه تمامیه آپدیت ها تا پایان August 2010

Service Pack 3 windows XP GD Specefic Released August 2010

ویندوز اکس پی (Windows XP) در طی این چند سال که از انتشار آن می گذرد دچار تغییر و تحولات بسیار زیادی شده است در واقع بعد از انتشار سرویس پک ۲ این ویندوز، مایکروسافت که از فروش ویستا که سود آن چنانی بدست نیاورد تصمیم گرفت نسخه ی جدیدی از ویندوز ایکس پی را منتشر کند تا ضررهای ویستا را تا حدودی جبران نماید این نسخه ی جدید ویندوز ایکس پی را با نام سرویس پک ۳ روانه بازار نمود. در این نسخه جدید نواقص و عیب هایی که در سرویس پک دو به چشم میخورد تا حد بسیار بالایی رفع شد و ضریب امنیتی ویندوز تا حد مطلوبی ارتقا یافت.

اما همچنان در این نسخه هم اشکالاتی وجود دارد که مایکروسافت برای رفع این نواقص در هر ماه آپدیت هایی را برای این نسخه منتشر می کند تا کاربران با دریافت آنها مشکلات سیستم عامل خود را بر طرف کنند. ولی همانطور که می دانید اکثر افراد به خصوص در ایران از نسخه Genuine ویندوز ایکس پی استفاده نمیکنند زیرا اگر بخواهند از نسخه Genuine یا همان اورجینال استفاده کنند باید با قیمت بسیار بالایی آنرا از سوی شرکت مایکروسافت خریداری کنند.

در نتیجه اکثر افراد از ویندوز کپی شده استفاده می کنند که این امر سبب می شود تا نتوانند آپدیت های جدید ویندوز خود را از سوی شرکت مایکروسافت دریافت کنند زیرا اگر ویندوز به سرور شرکت اتصال یابد Genuine بودن آن مورد برسی قرار میگیرد که اگر ویندوز کپی شده باشد غیر فعال شده و برای فعال نمودن آن باید از روشهای مختلف هک استفاده نمود در نتیجه کسانی که از نسخه های غیر اورجینال استفاده میکنند هرگز آن را آپدیت نمی کنند البته تعدادی اندکی از افراد هم هستند که ویندوزشان Genuine و کاملاً اورجینال است اما برای دریافت فایلهای آپدیت جدید از سوی شرکت مایکروسافت نیازمند به سرعت اینترنتی بسیار بالایی هستند که این مسئله هم در ایران خود مشکل بسیار بزگی است.

این سرویس پک جهت استفاده راحتتر کاربران به صورت جدا قرار داده شده و کاربران برای استفاده کافی است که یکی از نسخه های ویندوز های ایکس پی را بر روی سیستم خود نصب شده داشته و با نصب این بسته کامل تمامی آپدیت های مایکروسافت تا تاریخ August 2010 دریافت نمایند.

هدف اصلی SP3، بهبود امنیت کاربران ویندوز XP است که این کار را با ۴ رویکرد انجام می دهد:


– محافظت بهتر از شبکه
– بهبود حفاظت از حافظه
– ایمن سازی امور مربوط به E-Mail
– امنیت در مرورگر اینترنت (توسط Internet Explorer)

ویژگی های سرویس پک ۳:
– بهبود امنیت در Internet Explorer
– بالا بردن سطح امنیت در ویندوز تا حد قابل قبول
– افزایش سرعت ویندوز و همچنین موقع کار با اینترنت و شبکه
– ویرایش جدید Remote Desktop Connection
– افزایش ثبات و پایداری ویندوز
– رفع مشکلات قبلی ویندوز و سرعت بیشتر
– دارای تمامی آپدیت ها و هات فیکس ها
– و …

برخی از ویژگی های تخصصی سرویس پک ۳:
– برخورداری از تمامی آپدیت های امنیتی و نرم افزاری سیستم عامل ویندوز اکس پی که طی این چند سال ارائه شده بود. (مایکروسافت از زمان عرضه Service Pack2 تا کنون ده ها آپدیت عرضه کرده است)
– ویژگی Backporting موجود در ویندوز ویستا که برای مشکل حفره های امنیتی نرم افزارهای قدیمی بسیار مفید است.
– ویژگی Network Access Protection که در دو سیستم عامل ویندوز سرور ۲۰۰۸ و ویندوز ویستا گنجانده شده بود و تکنولوژی جدید مایکروسافت برای کنترل دسترسی یک سیستم در شبکه از لحاظ سلامتی و در دست داشتن دیگر امکانات کنترلیست .
– برخورداری از نرم افزار قدرتمند مدیریت عکس Windows Imaging Component همانند ویندوز ویستا با پشتیبانی از Codec های تصویری اکثر کمپانی های بزرگ سازنده برای هرچه زیباتر نشان دادن تصاویر
– ویژگی Background Intelligent Transfer Service (BITS) 2.5
– ویژگی Digital Identity Management Service) DIMS)
– وجود ویژگی Peer Name Resolution Protocol (PNRP) 2.1
– وجود Wi-Fi Protected Access 2) WPA2)
– توضیحات بسیار کاملتر در بخش های مختلف ویندوز به خصوص بخش های امنیتی برای کمک به کاربران

قابل ذکر است که SP3 تمامی بروز رسانی ها و بهبود های نرم افزاری و امنیتی را که در مدت ۵ سال توسط مایکروسافت برای SP2 عرضه شده را دارا می باشد. البته ناگفته نماند که بعد نصب، انتظار هیچ گونه تغییری در ظاهر ویندوز را نداشته باشید چون اکثر بروز رسانی ها مربوط به بهبود امنیت و هسته ویندوز می باشد و همچنین برخی از قابلیت های ویندوز ویستا و ویندوز سرور ۲۰۰۸ نیز به این سرویس پک اضافه شده است.

با توجه به بروز رسانی ها و بهینه سازی هایی که انجام شده، نصب این سرویس پک را به همه توصیه می کنم. پس فرصت را از دست ندهید ، دریافت کنید ، استفاده کنید و برای داشتن بهترین های دنیای نرم افزار همراه ما باشید…

 

طریقه دانلود  : بر روی لینک کلیک کنید و پس از ورود به صفحه دانلود اقدام به دانلود فایل نمائید.

  حجم فایل : 330 مگابایت با لینک مستقیم

  قسمت اول | قسمت دوم | قسمت سوم | قسمت چهارم

 English Translation

 منبع و رمز فایل :  ( در صورت نیاز )www.gigadl.net

 منبع
 

  • نوشته: ا.معین
  • تاريخ: ۲۳ شهریور ۱۳۸۹
  • بدون نظر
  • ارسال نظر

    نام:

    ایمیل:

    وب سایت: